Institut aplikované kosmetiky a vzdělávání 

Ředitelkou, pedagogem a odborným garantem Institutu je paní Vlasta Libotovská (viz foto)

Výzkum a vývoj

Institut se primárně zabývá výzkumem a vývojem nových produktů a to ve spolupráci s předními odborníky na úrovni vývojových pracovišť pharmaceutických vysokých škol, jako např.: pharmaceutická fakulta UK v Hradci Králové a také s odborníky z oblasti kosmetických i zdravotnických přípravků. 

Při realizaci výzkumu a vývoje produktů zde zúročujeme více jak 30ti letou praxi paní Vlasty Libotovské, což se především projevilo při vývoji a následné výrobě 15ti druhů pleťových masek (13 krémových a 2 práškové), které patři ve své třídě mezi nejlepší na světě a snesou ta nejpřísnější kriteria. V současnosti má náš tým dokončeno dalších 5 receptur pleťových masek, které jsou připravovány pro notifikační proces a s jejich výrobou potítáme na přelomu let 2017/2018.

Výsledkem naší neutuchající snahy vyvíjet další nové produkty je také zcela nový přípravek pro r. 2017: Gel na jizny - zn. Nancyderm by Vlasta Libotovská, který je v současnosti uváděn na trh jako kosmetický přípravek a takto byl také notifikován. Jeho kvality byly mimo jiné prokázány na mnoha klientech salonu, jak z řad dam, tak i pánů.

V těchto dnech dokončuje paní Libotovská se svým týmem vývoj 2. řady  gelu na jizvy zn. Nancyderm "FORTE" by Vlasta Libotovská,  jako přípravku zdravotnického. Jeho léčebné účinky se osvědčili již při první klinických zkouškách na vybrané skupině pacientů. Notifikační proces by měl být našim týmem završen počátkem 5/2014, kdy by se měl objevit na půltech lékáren.

 Vzdělávání

Institut rovněž pořádá pravidelné vzdělávací kurzy pro kosmetičky a to nejen v Praze, ale také v dalších regionech ČR i SR. V současnosti v souvislosti s exportem našich výrobků do USA a Kanady, připravujeme pro tyto země několik vzdělávacích akcí pro kosmetičky i distributory.

Vedoucí pedagog a školitel: paní Bc. Vlasta Libotovská